so-nia.cz

BlogTajemství šperků odhaleno!

Tajemství šperků odhaleno!

Podívejte se, jak vznikají?

Z

a vznikem každého produktu či výrobku stojí mnoho úsilí, myšlenek, nápadů a tvrdé práce. Ne jinak to je i v případě nalepovacích šperků SO.nia Jewels. Odhalte s námi taje výroby těchto okouzlujících doplňků.

Od samých počátků...

Nápad na výrobu nadčasových šperků, jimiž by si mohly ženy ozdobit své tělo, ať už se chystají kamkoliv, vznikl na základě přání zákaznic. Ty si svatební šaty z rukou návrhářky Sonii Hlaváčkové zamilovaly, avšak přály si něco, co by mohly nosit i běžně, při každodenních činnostech. Sonia se jim rozhodla vyhovět. „Nikdy jsem nebyla příznivcem tzv. umělecké módy, která je možná zajímavá na mole, ale pak ji nikam nevezmete. Hlavní kritérium při tvorbě mých šatů bylo, aby se daly nosit
a byly líbivé. Rovněž mé šperky se mají nosit, a to ideálně každý den,“ vysvětluje Sonia Hlaváčková svůj záměr..

SO.nia Jewels wedding dress by Sonia
Svatební šaty od módní návrhářky Soni Hlaváčkové

Tato česká návrhářka tak přišla s nápadem vytvořit zaručeně originální a nádherné nalepovací šperky, kterými se ženy mohou ozdobit nejen na určité příležitosti, ale zkrátka kamkoliv. „Někdy si je můžete nalepit prostě jen tak do práce či školy, jindy na procházku s přítelem či kamarádkami, anebo večer na společenskou událost či na zpestření partnerského intimního života.“ Co všechno ale předchází vzniku tohoto okouzlujícího doplňku?

Nákres jako krok první

Amalfi
Motýlek & Linky SO.nia Jewels
Motýlek & Linky

Ze všeho nejdříve je nutné, aby si Sonia promyslela celý koncept outfitu, k němuž by se nalepovací šperk hodil. „Zvolím si daný motiv, třeba motýlka. Rozkreslím si několik skic a stylů daného ornamentu a rozhodnu se, jestli bude více zdobnější, hladší či elegantnější,“ uvádí k naprostému základu své práce.

Květ Života

Každý detail je důležitý

V dalším kroku Sonia na základě rozhodnutí, na které místo na těle by umístění ornamentu bylo nejvíce vhodné, změří velikost, do niž se snaží následně vejít. „Skici si potom již vystřihnu a zkouším, jak by ornament na daném místě vypadal, jestli není moc velký nebo malý. Musím také vycházet z technických požadavků základního silikonového materiálu, který nesmí být moc tenký a ani moc drobný, aby ornament déle vydržel na těle.“ Obecně totiž platí, že čím větší ornament je, tím déle drží, protože lepivá plocha šperku je větší. Po této fázi přichází další. Ta, která již dává ornamentu konkrétnější podobu hotového šperku.

Kombinace barev, velikostí a odstínů

Do finální fáze patří rozkreslení šperku a zkoušení velikosti krystalů tak, aby se vešly na všechna předem zvolená místa, a aby dobře držely. Důležitou roli hraje také barevná kompozice, výběr odstínů a postupné stínování a hraní si s barevnými odlišnostmi.Pracuji s více než 100 barevnými odstíny a velikostmi krystalů. Celá barevná kompozice však musí ladit do celého konceptu a pokud se jedná o šperky, které se dají mezi sebou kolážovat, tak musí zapadat i do barevného schématu ostatních šperků tak, aby nebyl barevně potlačen či naopak nebyl moc výrazný,“ vysvětluje Sonia, na co vše je nutné se při výrobě nalepovacích šperků zaměřit.

Pro dívky, slečny, ženy, které chtějí být jiné

Když je tato část hotová, může se přejít k samotnému laserování ornamentu, následně testování barevných kombinací tak, jak si je Sonia Hlaváčková předem rozvrhla. Jestliže je vše podle představ, přichází na řadu samotný proces výroby. 

„Proces výroby je velmi titěrný a pečlivý, za použití speciální lepivé báze, které krystaly nezmatní a ani jim nezmění podkladovou část simili (odráží světlo, u krystalů horší kvality dochází při nošení k odloupnutí od samotného krystalu a na podkladu, např. u triček, zůstanou jen lesklé podložky, kámen zmizí). Tyto krystaly ale na šperky SO.nia Jewels rozhodně nepoužíváme.“

Sonia si dává záležet na kvalitě, a tak jsou její šperky zdobeny pouze těmi nejlepšími krystaly na světě.

Lístky

Vyzkoušejte něco nového

Jak sama Sonia říká, kolekce SO.nia Jewels nalepovacích šperků jsou navrženy tak, aby si v nich každá moderní žena, která ráda zkouší něco nového, zajímavého a s oblibou mění svůj styl, našla to, co se jí právě hodí do šatníku, ať je rozenou bohyní nebo třeba divokou amazonkou. Při tvorbě všech ornamentů se Sonia Hlaváčková zaměřuje na jejich užitnost, jak a k čemu se budou nosit. Některé ornamenty vznikají i na přání, jako třeba kočička, hvězdičky, srdíčka a jiné. Jistě si vyberete. Variant se nabízí mnoho a jedna je krásnější než druhá.

Objevte ten pravý šperk ještě dnes

Stříbrný, zlatý nebo černý? Jaký si vyberete?

Napsat komentář

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1.000 Kč

X